Maraton z muzyką Wojciecha Kilara2013-10-30

W najbliższy czwartek, 31 października, słuchacze amerykańskiego radia Q2 Music będą mogli wysłuchać utworów Wojciecha Kilara (m.in. do filmów „Dracula” i „Dziewiąte wrota”).

„New Music from Poland” to nazwa trzydobowego maratonu z polską muzyką współczesną, który jest emitowany na falach amerykańskiego radia Q2 Music. Pierwszy maraton odbył się 25 października i prezentował muzykę Krzysztofa Pendereckiego.

31 października odbędzie się druga cześć przedsięwzięcia – z racji przypadającego w tym dniu amerykańskiego święta Halloween dominować w nim będzie muzyka filmów grozy, w tym utwory Krzysztofa Pendereckiego (wykorzystane w filmach takich jak „Egzorcysta”, „Lśnienie” czy „Inland Empire”) oraz Wojciecha Kilara (do filmów „Dracula” F. F. Coppoli i „Dziewiąte wrota” Romana Polańskiego).

Audycja bedzie także transmitowana w internecie pod tym linkiem.

Muzyka Wojciecha Kilara w Hiszpanii2013-10-29

„Litania do Marii Panny” op. 59 Karola Szymanowskiego i „Victoria” Wojciecha Kilara zabrzmią na koncercie, który odbędzie się 12 listopada w Auditorio Nacional de Música w Madrycie.

Utwory wykonają: Svelta Krasteva (sopran), Orquesta de la Comunidad de Madrid oraz Coro de la ORCAM. Koncert poprowadzi Víctor Pablo Pérez.

Na koncercie, oprócz utworów Wojciecha Kilara i Karola Szymanowskiego, zabrzmią jeszcze dzieła R. Schumanna i X. Montsalvatge.

Szczegóły tutaj.